Технологично проектиране
Технологично проектиране е приоритетна част от дейността. За изготвянето на добър проект се изискват много знания и опит, включително в практиката, а не само пред листа и компютъра. Добрият проект трябва да създава в обекта такива условия, че технологичните операции естествено да следват своята последователност, движението на материалните потоци да бъде по най-краткия път, за персонала трябва да се осигуряват оптимални условия за работа и много други детайли. Цялата съвкупност води до производство на качествена и безопасна продукция. Ефективността на една инвестиция в голяма степен зависи от проекта, по който е реализирана.
Качествен проект може да се направи на база добро Задание за проектиране. В практиката то много често се съставя от двете страни – Възложител и проектант. Друг важен фактор е предоставената площадка за технологично проектиране. Естествено, на „белия лист“ понякога е по-лесно, но при реконструкциите предизвикателството е по-голямо.
Дейността на Фирмата ни е насочена основно в разработване на проекти, свързани с производството и съхранението на храни и в частност на кулинарна продукция. Знанията на управителя, натрупани в семейната среда (сред инженер-технолози), в университета в Пловдив и опита като оператор в производство, като главен технолог и управител, като сервизен специалист по професионално кухненско оборудване, дават една добра основа за изготвяне на реално изпълними проекти в областта на храните.
Защо да изберете нас за да изготвим Вашия технологичен проект:
В процеса на работа ние активно комуникираме с нашите клиенти и партньори – възложители, проектанти от различни специалности (архитекти, конструкции, ел., ВиК, ОВК, хладилна техника), строители. Това сътрудничество ни помага да създаваме не просто чертежи, а реално изпълними проекти.
Възползвайте се от нашия опит!
Какво представлява проектът по част: „Технология“:
Проектната документация по част: Технология включва:
а) Чертеж(и)-Разпределение на работните и спомагателни помещения с нанесено основно технологично оборудване.
б) Количествена сметка – Спецификация на работните и спомагателни помещения, както и на технологичното оборудване, която да послужи като базово Задание за проектиране на останалите специалности (АС, Ел. ВиК, ОВК и др.)
Забележка: В проекта се залага основно активно и неутрално технологично оборудване с базови параметри.
в) Обяснителна записка към инвестиционния проект.
Обяснителна записка към проектната документация е задължителна за проекти, които подлежат на съгласуване по ЗУТ. Във всички останали случаи тя се изготвя след заявяване от Възложителя.